Villers-la-Ville / Mellery / Gentinnes
16.7 km • Villers-la-Ville
2.9390 0 0/5
adres startpunt (bij benadering)
Rue de l'Abbaye 55, 1495 Villers-la-Ville, BE
bewegwijzering
De route is niet bewegwijzerd. Gebruik een GPS-toestel of onze app om de route te volgen via de virtuele knooppunten.
beschrijving
Vertrek: gratis parking - av Georges Speeckaert - Villers-la-Ville
We vertrekken aan de ruïnes van de abdij van Villers-la-Ville naar het Sint-Catharinabos. Wandelstokken zijn hier nuttig, want er zijn enkele steile hellingen.
Vervolgens gaan we door uitgestrekte velden naar het kasteel van Gentinnes, dat in 1903 werd aangekocht door de paters van de Heilige Geest. Op het domein bevindt zich ook het Congo-memoriaal uit 1967, dat vrij toegankelijk is. Hier staan de namen van 217 mensen die tijdens de onafhankelijkheidsconflicten in Congo tussen 1960 en 1964 om het leven kwamen.
Even verderop is de zandgroeve van Mellery. In de jaren '80 werd hier tot 450.000 ton chemisch afval illegaal gedumpt. Door de verjaring van de zaak werd uiteindelijk niemand veroordeeld.
Via enkele mooie holle wegen keren we vervolgens terug door het gezellige centrum van Villers-la-Ville.



