Grobbendonk: Lusje in lus
10.9 km • Grobbendonk
9261 1 4/5
adres startpunt (bij benadering)
Vorselaarse Baan 2, 2280 Grobbendonk, BE
bewegwijzering
De route is volledig bewegwijzerd met knooppunten.
beschrijving
Dit is een lus-in-lus wandeling. Dat deden we om de wandeling langer te maken, zodat we wat langer konden genieten van de natuur.
Tijdens deze wandeling komt men langs verschillende bezienswaardigheden:
* Kapel van Boshoven. Deze kapel stond er voor 1897. Ze is gebouwd op of vlakbij het koor van de oude kerk van Ouwen.
* Kasteel van Grobbendonk. Het Kasteel van Grobbendonk is een voormalig kasteel in de Antwerpse plaats Grobbendonk. Van dit kasteel is de neerhof nog behouden.
* Kapel Hofeinde. Op de oprit naar het kasteel stond vroeger een houten kapelletje op een houten paal, omringd door een beukenhaag.
* De schandpaal. Een document uit 1414 vermeldt het bestaan van de schandpaal te Grobbendonk. Het gaat over een terechtstelling van een boerenknecht aan ‘de staak’ te Grobbendonk. Hij had een lokale deerne verkracht.
Meer foto's: https://photos.app.goo.gl/V44QpLCpPdvriR5X8
Veel wandelgenot,
Eddy, Rita en Prinske
te volgen knooppunten
0 km
0.8 km
1.3 km
1.4 km
1.5 km
1.9 km
2.3 km
2.4 km
2.4 km
3.2 km
3.6 km
4.1 km
4.6 km
5 km
5.4 km
5.6 km
6.2 km
6.7 km
6.9 km
7.5 km
8.2 km
8.6 km
9 km
9.4 km
9.6 km
9.8 km
10.1 km
10.9 km
woensdag 21 mei 2025 door Herman Van den ReeckZeer mooie route met parking aan startplaats (kn. 13). Veel bos en onverharde wegen, af en toe een wat drukkere weg (Heirbaan). Ook historisch heel interessant (schandpaal, oude kerk, enz.). Nabij de monumenten wordt een korte historische uitleg gegeven.
zondag 25 mei 2025 door Eddy & RitaHallo Herman, Hartelijk dank voor je reactie en de leuke aanvulling! Nog veel wandelplezier!